Przedszkolaki z Nowego Borku odpowiadają na pytanie: ”Czy przyjacielem człowieka może być tylko drugi człowiek?”

 9 czerwca przypada DZIEŃ PRZYJACIELA, dlatego właśnie postanowiłam odwiedzić najmłodsze dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nowym Borku, aby właśnie porozmawiać z nimi o przyjaźni.

 Jednak moje pytanie głownie dotyczyła tego „czy prawdziwa przyjaźń jest możliwa jedynie między ludźmi?” Wszystkie dzieci zgodnie odpowiedziały, że przyjacielem człowieka może również zostać zwierzak taki jak kotek czy też piesek. Na potwierdzenie tej tezy przeczytałam dzieciom bajkę pt.:” Mój przyjaciel kotek”, która nie tylko opowiadała o przyjaźni między dziewczynką a przypadkowo znalezionym kotkiem. Przeczytana bajka niosła z sobą także bardzo ważny morał, że „prawdziwych przyjaciół nie kocha się za coś lecz pomimo wszystko”.

Przedszkolaki opowiedziały mi również o swoich przyjaźniach i o tym jak najchętniej spędzają wolny czas w towarzystwie swoich przyjaciół. Przypomnieliśmy sobie także najbardziej znanych przyjaciół, których możemy znaleźć w literaturze polskiej i nie tylko.

Na zakończenie naszego spotkania zaprosiłam dzieci do odwiedzenia biblioteki, w której możemy znaleźć wiele ciekawych opowieści o przyjaźniach nie tylko pomiędzy ludźmi i zwierzętami.

Przyjaciel to człowiek,

 który wie wszystko o tobie i wciąż cię lubi.

 Elbert Hubbard

Kinga Rybka