15 czerwca 2021 r. Biblioteka Publiczna w Piątkowej była organizatorem pikniku z książką dla dzieci z przedszkola i uczniów klas 1 - 3 . Atrakcją spotkania były figury dużego i małego słonia, które dzieci pomalowały farbami. Głównym bohaterem naszej imprezy był ”SŁOŃ TRĄBALSKI” z wiersza Juliana Tuwima. Tą wierszowaną historyjkę pięknie przeczytała nam Jagoda - uczennica klasy drugiej. Dzieci trafnie odpowiadały na żartobliwe pytania dotyczące słonia Trąbalskiego, który mimo, że jest duży to ma słabą pamięć i zapomina prawie o wszystkim, nawet  o imionach swoich dzieci i żony. Najmłodszych z dzieci bardzo zaciekawiły ilustracje i przygody z  książki pt. ”BAMBO MAŁY WESOŁY SŁONIK”.

Bardzo dziękuję za uczestnictwo w bibliotecznym pikniku: Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Piątkowej Elżbiecie Wyskiel wraz z Paniami nauczycielkami,  Pani Dyrektor Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Błażowej Annie Heller oraz Pani Joannie Bałutowskiej - Bialic  z Oddziału dla Dzieci w Błażowej  za wspólną zabawę z dziećmi. Mam nadzieję, że dzieci zapamiętają różne ciekawostki o słoniach.

Kolejnego dnia przedszkolaki przybyły do biblioteki i nadały małemu słonikowi imię Bambo. Natomiast starsze dzieci uznały, że duży słoń jest mamą małego i nazwały go Stokrotką. Bambo i Stokrotka znalazły swoje miejsce pod drzewkiem mandarynkowym, na korytarzu, przed wejściem do biblioteki.

  Danuta Hamerla

Więcej zdjęć w PDFie - kliknij tutaj.