W lutym Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Błażowej już po raz kolejny zorganizowała zajęcia dla dzieci i młodzieży, które nie wyjechały na ferie i spędziły je w swojej miejscowości. Z pewnością nie był to dla nich stracony czas.  Pierwszy dzień naszego spotkania poświęciliśmy kotom, ponieważ osiemnastego lutego obchodzimy Międzynarodowy dzień kota. Nasza biblioteka zorganizowała konkurs dotyczący właśnie tych zwierzaków, na zajęciach można było taką pracę wykonać i dołączyć do grona uczestników konkursu. Został również przeprowadzony test na temat znajomości życia kotów, okazało się, że dzieci wiedzą bardzo dużo o tych zwierzętach, a wiele z nich to miłośnicy tych puszystych czworonogów. Z masy solnej powstały piękne kolorowe koty, kotki, koteczki, które teraz zdobią biblioteczną gablotę. Wykorzystaliśmy stary kalendarz, na którym widniały piękne bajkowe koty, teraz powstały z nich równie piękne obrazki w kolorowych ramkach, a te zdobią ściany dziecięcej wypożyczalni.

W kolejnych dniach naszych spotkań uczestnicy odnowili naszą palmę w oddziale dla dzieci, teraz jest bardziej kolorowa, a odnowienie jej kosztowało wiele pracy. Nie zabrakło też kalamburów, które dostarczyły nam dużo emocji i śmiechu. 

W ostatnim dniu naszego spotkania (a był to tłusty czwartek) dzień był typowo Walentynkowy każdy z uczestników zrobił dla swojej ukochanej walentynki laurkę i wyznał w niej miłość.

Zorganizowałam także turniej gier planszowych zakupionych dzięki funduszom unijnym. Wszyscy uczestnicy dobrze czuli się w swoim gronie, byli bardzo odważni i nie czuli zawstydzenia. Cieszę się bardzo, że niektóre dzieci wybrały zabawę w bibliotece przy rogalikach, smacznych gofrach a w tłusty czwartek pączkach i gorącej herbatce, dlatego też chcę podziękować rodzicom Mateusza Jamroza, Samuela i Sary Juszczyk za ufundowanie pączków.

Powstała także galeria prac, która zdobi ścianę błażowskiej biblioteki. Myślę, że zajęcia na feriach w naszej bibliotece były ciekawe Zachęcamy wszystkie chętne dzieci do korzystania ze zbiorów błażowskiej biblioteki – naprawdę warto, ponieważ w ostatnim czasie pojawiło się dużo nowości książkowych. ZAPRASZAMY

Więcej zdjęć w galerii.

Anna Heller