27 maja br. W bibliotece w Nowym Borku odbyło się pasowanie na czytelnika połączone z lekcją biblioteczną.

Dzieci odwiedziły mnie wraz ze swoją Panią Wychowawczynią Iwoną Pociask. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od tego aby w ogóle dowiedzieć się co to jest za instytucja biblioteka. Jak działa, jak wprowadzane są książki do księgozbioru, jak podzielony jest księgozbiór na jakie działy oraz po co każda książka ma w środku małą karteczkę, którą pani wyciąga gdy pożyczam książkę. Uczniowie pierwszej klasy odpowiadali także na różne pytania dotyczące książek i biblioteki takie jak: jak długo możemy trzymać wypożyczoną książkę w domu, jak należy z nią postępować, czego nie robić podczas czytania lub przeglądania książek z biblioteki oraz co należy zrobić gdy książka nam się zawieruszy lub niechcący jak zniszczymy.

Dzieci przed pasowaniem powiedziały także parę wierszyków, które im przygotowałam. Można też powiedzieć, że śpiewająco poradziły sobie z małym egzaminem poprzedzającym naszą  uroczystość. Po złożeniu ślubowania  każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz mały upominek.

Aby została nam jakaś pamiątka po tym ważnym dniu już dumni nowo przyjęci czytelnicy zostali uwiecznieni na pamiątkowej fotografii.

Bardzo serdecznie dziękuję także pierwszakom za piękny prezent, który od nich otrzymała w podziękowaniu za mile spędzony czas. Jest to książka „ CUDA NATURY. Najpiękniejsze miejsca świata” zostanie ona wpisana do księgozbioru biblioteki jako dar aby mogła swoim pięknym wydaniem cieszyć oczy wszystkich czytelników.

Zarówno nowo pasowanych czytelników jak i wszystkich pozostałych serdecznie zapraszam do biblioteki. Zaczyna nam się robić piękna pogoda zatem leżaczek w cień dobra książka i mamy świetny przepis na wspaniały wypoczynek.

Kinga Rybka