Wystawa „EFEKT GŁĘBI” będzie prezentacją twórczości 13 artystów młodego  pokolenia tworzących głównie we współczesnym niezależnym nurcie,  pochodzących przede wszystkim z Podkarpacia. Miejsce ekspozycji to przestrzenie plenerowe,  industrialne wnętrza opuszczonych szklarni jak i wnętrza  zabudowań dawnego gospodarstwa. W przestrzeni tej to natura rości swe prawa i kreuje swą „nachalnością”  zastany krajobraz, gdzie geometrie wytworzone przez człowieka są przez nią pochłaniane.

To tu natura buduje swą narrację, siejąc konteksty, a tym samym tworząc aktywne pole wypowiedzi artystycznej. Rzeźby, obrazy, grafiki i inne dzieła sztuki prezentowane na tej wystawie będą współdziałać z naturą dając tym głębszy wydźwięk budowanym treściom jak i w nie nachalny sposób pozwolą dostrzec naturę. Porzucenie „white cube” jako miejsca ekspozycji na rzecz przestrzeni szklarni, w której natura wyrwała się spod kontroli człowieka jest zamierzeniem innowacyjnym, ciekawym jak i bardzo oryginalnym. Powstaje tu pewnego rodzaju dialog jak i wzajemna kooperacja między dziełem sztuki a naturą w wyważonych proporcjach. Wszystkie te zabiegi sprawiają, że zarówno dzieło sztuki jak i natura, dzięki wzajemnemu sąsiedztwu zyskają na wyrazistości  jak również nabierają nowych, głębszych znaczeń.

Wystawa będzie prezentowała głównie rzeźby organizatorów (Wioletta Buczek-Warszawa, Sebastian Warszawa) którzy w dniu wernisażu zainaugurują otwarcie OGRODU RZEŹBY. W przestrzeni tej będzie można zobaczyć ok 25 monumentalnych form rzeźbiarskich w różnych materiałach. Rzeźby autorstwa organizatorów należą do stałej ekspozycji, natomiast zaproszeni artyści, będą prezentować swe prace w czasie trwania wystawy.

Wystawa ma charakter bezpłatny, istnieje możliwość zakupu dzieł będących przedmiotem wystawy.

 

Uczestnicy:

 

Organizatorzy- Wioletta Buczek- Warszawa i Sebastian Warszawa

Uczestnicy:

Dawid Biernat

Antoni Buczek

Małgorzata Chlebek

Paweł Chlebek

Zbigniew Czyż

Bogusław Kędzierski

Magdalena Kędzierska

Dawid Kędzierski

Michał Mroczka

Kosma Ostrowski

Sylwia Wójcik

 

Data wydarzenia:

30-31 sierpnia 2014

wernisaż godzina 15:00

 

Miejsce wydarzenia:

Białka 239A 36-030 Błażowa

 

Program imprezy

 

30 sierpnia

15:00  wernisaż wystawy, otwarcie przestrzeni Ogrodu Rzeźby

15-19:45 wystawa dostępna dla zwiedzających

16-19  spotkania z artystami

31 sierpnia

10-17 wystawa dostępna dla zwiedzających

17:00 zamknięcie wystawy

 

Patronat honorowy:

 Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia

 „Pro Carpathia”

Patronat medialny:

Telewizja Rzeszów

Radio Rzeszów

Super Nowości

Kurier Błażowski

Sponsorzy:

TKK Konstrukcje

fermentator

Winnica Mazurak

Super Sam Błażowa

Partnerzy:

Art Sewi

www.mmdstudio.pl

HECTIC SUN

 

Kontakt z organizatorami:

Sebastian Warszawa

600 006 085

Wioletta Buczek-Warszawa

694 674 831

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.artsewi.pl