Jak wszyscy wiemy dzień 8 maja jest świętem bibliotek oraz bibliotekarzy. Pierwsze informacje o zawodzie bibliotekarza pochodzą jeszcze z czasów starożytnych. Święto zainicjowane zostało natomiast przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Z resztą nie tylko ten jeden dzień ale cały miesiąc maj jest czasem, w którym biblioteki przypominają o swoim istnieniu i zachęcają do bardziej aktywnego korzystania ze swoich zasobów. W tym miesiącu szczególnie promuje się czytelnictwo poprzez przypominanie jak wiele korzyści niesie ono ze sobą.

Dlatego też bardzo serdecznie pragnę podziękować dzieciom z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Nowym Borku oraz ich Pani wychowawczyni za złożone życzenia i pięknie wykonaną laurkę.

Kinga Rybka