W poniedziałek 14 czerwca 2021 r. pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelników. Pogoda dopisała, dlatego pasowanie odbyło się na zewnątrz. Przeczytałam dzieciom wiersz pt. „Biblioteka”. Uczniowie zobaczyli jak wygląda karta książki, karta czytelnika oraz zobowiązanie, które wypełnia bibliotekarz zapisując czytelnika do biblioteki. Oczywiście nie zabrakło zagadek. Przypomnieliśmy jakie zasady obowiązują w bibliotece. Dzieci lubią czytać książki. Chłopcy czytają bajki o dinozaurach, natomiast dziewczynki książeczki o królewnach oraz pszczółce Mai. Po złożeniu ślubowania pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki w Białce. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Magdalena Fornal