„CZYTANIE KSIĄŻEK TO NAJPIĘKNIEJSZA ZABAWA,

JAKĄ SOBIE  LUDZKOŚĆ WYMYŚLIŁA”

Wisława Szymborska

21 czerwca 2021 r.  odbyło się  oficjalne przyjęcie uczniów klasy pierwszej do grona czytelników Biblioteki Publicznej w Piątkowej. Podczas spotkania zapoznałam dzieci z regulaminem biblioteki, zasadami wypożyczania książek oraz z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych. Rozmawialiśmy na temat: dlaczego warto czytać i jak szanować książki. Przed pasowaniem na czytelnika dzieci wykazały się znajomością bajek i bajkowych postaci oraz wymieniły prośby książki. Nowi czytelnicy przyrzekli szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Myślę, że po wspólnym spotkaniu biblioteka kojarzyć się będzie najmłodszym uczniom z miejscem przyjaznym, gdzie  zawsze będą mile widziani  i chętnie będą wypożyczać książki.

Danuta Hamerla