Od 20 października w filii biblioteki w Futomie można obejrzeć  mini wystawę poświęconą  futomskiemu bulwiokowi. Właśnie mija piętnaście lat odkąd tej znanej regionalnej potrawie przyznano Perłę w finale Konkursu na Najlepszy Regionalny Produkt Żywnościowy „Nasze Dziedzictwo”. Konkurs na Perłę  odbywa się co roku podczas Międzynarodowych Targów Rolniczych Polagra – Farm w Poznaniu. Dzięki zaangażowaniu futomskich gospodyń rozpoczęto starania o wpisanie bulwioka na Listę Produktów Tradycyjnych. Podstawą do rejestracji jest tradycyjne wytwarzanie oraz szczególna i niepowtarzalna jakość historyczna przepisów, metod produkcji i przetwarzania, dzięki którym otrzymujemy wysoką gwarancję produktu. Przepis na bulwiok przekazywany jest w Futomie  z pokolenia na pokolenie. To danie sezonowe, podawane przez gospodynie głównie w okresie wykopków. Piętnastolecie otrzymania Perły świętowano w  czasie Dni Futomy oczywiście tradycyjnym bulwiokiem pieczonym i serwowanym na miejscu przez futomskie gospodynie.  Na wystawie, do końca roku  można obejrzeć zdjęcia, dyplomy i wycinki z gazet poświęcone temu wydarzeniu.

Monika Wielgos