W piątek 29 października uczniowie klasy drugiej razem z wychowawczynią panią Małgorzatą Kawą – Chlebek odwiedzili futomską bibliotekę. Cel tej wizyty był wyjątkowy, bo związany z pasowaniem na czytelnika. Zwykle to ważne w życiu każdej biblioteki wydarzenie odbywa się w maju, ale pandemia zmieniła również ten zwyczaj.  Pasowanie na czytelnika to świetna okazja do przeczytania ciekawej książki i do dobrej zabawy. Wspólnie przeczytaliśmy opowiadanie Wiktora Osiejewa pt. „Czarodziejskie słowo” i rozmawialiśmy o tych ważnych i magicznych słowach: proszę, dziękuję, przepraszam. Później improwizowaliśmy scenkę pt. Dostaję urodzinowy prezent  - każdy chciał być aktorem i pokazać jak się cieszy z niewidzialnego prezentu. Bawiliśmy się też w zabawę pt. Podaj dalej i w zgadywankę na temat magicznych słów. Punktem kulminacyjnym tego spotkania było pasowanie na czytelnika – każdy otrzymał specjalną kartę dzięki której stał się pełnoprawnym czytelnikiem futomskiej biblioteki. Wszystkim uczniom drugiej klasy gratuluję życzę wielu niezapomnianych przygód z książką.

Monika Wielgos