W poniedziałek 11 listopada 2021 r. bibliotekę w Futomie odwiedzili uczniowie z klasy czwartej, piątej i szóstej żeby wspólnie uczestniczyć w zajęciach poświęconych Św. Janowi Pawłowi II. Wspólnie zastanawialiśmy się nad tym co to znaczy, że Jan Paweł II był uważany za papieża dialogu. Jak wszyscy wiemy papież  nie tylko podróżował do różnych krajów i spotykał się z przedstawicielami innych religii w ich krajach, ale też zapraszał przedstawicieli innych wyznań do wspólnych działań. Wiele razy Św. Jan Paweł II wypowiadał słowa, które mogą uczyć innych jak prawidłowo powinien przebiegać dialog międzyreligijny. Uczniowie obejrzeli zdjęcia ze spotkań papieża z przedstawicielami różnych wyznań, a później podzieleni na grupy, w oparciu o fragmenty tekstów świętego sformułowali ważne zasady dialogu ważne w codziennym życiu każdego z nas.

Monika Wielgos