Z okazji 130 rocznicy urodzin, przypadającej 3 stycznia 2022 r.,  J. R. R. Tolkiena - brytyjskiego pisarza, autora powieści: „Hobbit” i „Władca Pierścieni” jedna z bibliotek warszawskich zainicjowała projekt akcji Przepisujemy „Hobbita”. Akcja ta niesie za sobą pomysł organizatorów na utworzenie książki, która zostanie złożona z nadesłanych rękopisów czytelników z całej Polski.

Biblioteka Publiczna w Piątkowej, 7 grudnia 2021 r., dołączyła do wspomnianej ogólnopolskiej akcji. Po wstępnym przedstawieniu informacji o projekcie i twórczości autora uczennice klasy VIII przepisały przypadający dla naszej biblioteki fragment tekstu z książki „Władca Pierścieni”. Jest to jedna z najbardziej niezwykłych książek współczesnej literatury, opowiadająca o mitycznej wyprawie w celu zniszczenia magicznego pierścienia i uratowania świata przed złem.

Bardzo dziękuję pani polonistce Ewelinie Szumskiej i uczennicom Szkoły Podstawowej za uczestnictwo w tej akcji.

Danuta Hamerla