6 grudnia 2021 r. w Bibliotece Publicznej w Piątkowej odbyło się spotkanie mikołajkowe z dziećmi z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej. Podczas spotkania rozmawialiśmy o listach do Świętego Mikołaja, które nasze dzieci pisały na wcześniej otrzymanych szablonach. W listach tych dzieci nie tylko wypisały, ale również narysowały upragnione prezenty, które chciałyby dostać od Mikołaja.

O tym jak wygląda praca Mikołaja dzieci dowiedziały się z bajek dobranych tematycznie do spotkania. Wspólnie nauczyliśmy się piosenki „To Mikołaj to Mikołaj to Mikołaj Święty”. Dekoracją biblioteki był duży portret Mikołaja, namalowany przez Justynę czytelniczkę naszej biblioteki. Dzieci twierdziły, że tylko troszeczkę były niegrzeczne w ostatnim roku. Mam nadzieję, że to nie przeszkodzi w otrzymaniu wymarzonych prezentów.

Danuta Hamerla