Przed uczniami długo oczekiwana przerwa zimowa. Ferie zaczęły się od 2 lutego i potrwają do 15 lutego 2015 r. Jak dotąd aura nie rozpieszcza uczniów i skąpi śniegu, skutecznie uniemożliwiając wszelkie zimowe harce, chociaż niewykluczone, że coś w końcu się zmieni. Czy sypnie nam biały puch, czy jak do tej pory będzie zacinał deszcz, warto nie zapomnieć, że inny wymiar ferii można też poznać w swojej bibliotece. W pierwszym tygodniu ferii, dnia 6 luty 2015 r. biblioteka zorganizowała zajęcia plastyczne pt. Dzień Kota, który obchodzony jest 17 lutego. Każda z uczestniczek narysowała swojego pupila. Uczennice także rozwiązywały łamigłówki i rebusy, grały w gry planszowe, kalambury i gry komputerowe. W bibliotece panowała miła atmosfera przy dźwiękach muzyki pop, ciastkach, herbatce przygotowanej przez bibliotekarkę.

Aleksandra Kopczyk