4 lutego odwiedziłam oddział przedszkolny w S.P. w Nowym Borku. Głównym celem mojej wizyty było jak zawsze promowanie czytelnictwa i zachęcenie najmłodszych do korzystania z zasobów fili biblioteki w Nowym Borku.

Jak wszyscy doskonale wiemy najmłodsze dzieci poznają świat głównie oczami i dotykiem dlatego w trakcie mojej wizyty zaprezentowałam dzieciom nowo zakupione bajki, które czekają na wypożyczenie na bibliotecznych półkach. Obecnie wszystkie wydawnictwa zajmujące się literaturą dziecięcą starają się aby bajki, które mają w swojej ofercie były jak najbardziej atrakcyjne dla najmłodszych czytelników. Dlatego też pozycje, które znajdują się w bibliotece są naprawdę wydane przepięknie i potrafią przyciągnąć swoim kolorowym wyglądem nie tylko dziecięcy wzrok ale także i niejednokrotnie zachwycają dorosłych.

Oczywiście bajki znajdujące się w bibliotece podążają za trendami kreowanymi w programach telewizyjnych dla dzieci. Dlatego też w naszej placówce mamy serie bajek takich jak: „ Psi patrol”, „Świnka Peppa”, „Masza i Niedźwiedź”, „Kicia Kocia”, „Blaze i megamaszyny” i wiele, wiele innych.

W trakcie spotkanie pokazałam przedszkolakom, że biblioteczne bajki nie tylko zachwycają wyglądem ale także ich treść jest bardzo ciekawa. Potwierdzeniem tej tezy jest to, że dzieci z zaciekawieniem słuchały bajki o przygodach Świnki Peppy. Korzystając także  z okazji opowiedziałam oraz zaprosiłam do udziału przedszkolaki w projekcie, w którym od nowego roku uczestniczy filia biblioteki „MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK”.

Na zakończenie dzieci otrzymały ode mnie słodki upominek i oczywiście serdeczne zaproszenie do biblioteki po książki. Za miłe piątkowe przedpołudnie dziękuję dzieciom z przedszkola oraz ich Panią wychowawczynią.

Kinga Rybka