W ubiegły piątek świętowaliśmy w Futomie Dzień Dinozaura, który przypada 26 lutego. Dinozaury żyły na świecie naprawdę dawno temu i wyglądały różnie: jedne miały skrzydła, inne kolczaste kołnierze, jedne  latały, inne  biegały, miały długie szyje albo długie ogony. Niektóre odżywiały się wyłącznie roślinami i owocami a inne były mięsożerne. Niezależnie od tego co jadły lub jak wyglądały wszystkie dinozaury wykluwały się z jaj. O tym jak wyglądało ich życie  możemy dowiedzieć się dzięki pracy paleontologów, czyli specjalistów pracujących w wykopaliskach. Ponieważ biblioteka jest trochę jak wykopaliska, dzieci które spędzały ferie w futomskiej szkole postanowiły w bibliotece uzupełnić swoją naprawdę dużą wiedzę o dinozaurach. Na wszystkich śmiałków czekały trudne zadania, na przykład odnalezienie części szkieletów dinozaurów, które poukrywały się  między książkami albo odpowiedzi na pytania w trudnym quizie wiedzy o dinozaurach.

Monika Wielgos