Wiosna to z pewnością jedna z najwspanialszych pór roku. Wtedy następują dynamiczne zmiany w przyrodzie i pogodzie. Jak mówi przysłowie: „w marcu jak w garncu” marcowa pogoda jest zmienna. Przydaje się parasol, ale nie brakuje też słońca. Każdego dnia można zaobserwować jak na drzewach wyrastają liście, zaś w parkach zielenieje trawa. Łąki i ogródki pokrywają się bukietem różnokolorowych, pachnących kwiatów. Przed nami widnieje prawdziwie wiosenny krajobraz. Słychać piękny śpiew ptaków, które budzą nas każdego ranka swoim koncertem. Na zewnątrz temperatura staje się wyższa. Ciepłe ubrania odkładamy do szafy i zakładamy lżejsze. Dni stają się coraz dłuższe. To wszystko sprawia, że stajemy się aktywni fizycznie. Wychodzimy na spacery by podziwiać piękno otaczającego nas świata i zaczerpnąć świeżego powietrza.

21 marca 2022r. zaprosiłam do biblioteki przedszkolaków oraz uczniów klas II oraz III. Wspólnie świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny. Uczniowie wysłuchali wiersza oraz rozwiązali quiz. Odgadywali nazwy kwiatów pojawiających się na wiosnę.

Magdalena Fornal