„Mała książka – wielki człowiek” to ogólnopolska kampania społeczna mająca na celu przypomnienie o korzyściach jakie płyną ze wspólnego, rodzinnego czytania. W ramach tej kampanii realizowany jest projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzenia biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy przedszkolak, który odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcje dostaje specjalną wyprawkę czytelniczą.  Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem książki czytelnik otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostaje uhonorowany imiennym dyplomem. Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Błażowej i jej filie  również biorą udział w tej ciekawej kampanii. Pierwszą laureatką w Futomie jest Amelka Karnas z zerówki.

Monika Wielgos