„WIOSENNE CZYTANIE" - pod takim hasłem, 28 marca 2022 r., w bibliotece odbyły się zajęcia czytelnicze dla uczniów klas I - III Szkoły Podstawowej w Piątkowej. Głośnym czytaniem wierszy dzieci przywitały wiosnę. Tytuły przeczytanych przez nie wierszy to: "Idzie Wiosna", "Powitanie wiosny", "Wiosenny deszczyk" i "Wiosenny czarodziej" oraz wiele innych. Po pięknym czytaniu przyszedł czas na rozwiązywanie krzyżówek z hasłem: pierwiosnek. Słoneczna pogoda za oknem, portret Pani Wiosny, kolorowy bukiet kwiatów oraz czytanie pięknych wierszy.... myślę, że to wszystko spowodowało, że dzieci poczuły radość z przyjścia wiosny.

Podczas spotkania Bartłomiej Łuc - uczeń klasy II otrzymał nagrodę książkową i dyplom najaktywniejszego czytelnika 2021 roku. Serdeczne gratulacje dla Bartka.

Celem takich spotkań w bibliotece jest popularyzacja wśród uczniów literatury dla dzieci. Dziękuję Paniom nauczycielkom za przybycie, a dzieciom za aktywne uczestnictwo w spotkaniu.

Danuta Hamerla