19 lutego 2015 r. do biblioteki zawitały przedszkolaki. Rozmawialiśmy o różnych zawodach, kim chcieliby zostać w przyszłości. Przeczytałam dzieciom kilka bajek mówiących o pracy różnych ludzi. Przygotowałam także zagadki związane właśnie z zawodami. Dzieci bardzo dobrze odgadywały przedstawicieli zawodów. W nagrodę zaśpiewały mi kilka piosenek i przyniosły piękne kwiaty. W bibliotece zrobiło się wiosennie i bardzo wesoło. Przedszkolaki wypożyczyły kilka bajek i poczęstowane słodyczami wróciły do swego przedszkola.

Umówiłam się już na kolejną wizytę, tym razem ja ich odwiedzę.

Każda forma spędzania czasu z młodym czytelnikiem jest rodzajem promocji i zwyczaju czytania. W dobie komputeryzacji (bo już chyba wszyscy się z nią oswoili) książka wraca do łask. Zawsze mądry człowiek kojarzony jest z książką. Czytajmy!

Anna Heller