6 maja 2022 r. bibliotekę w Nowym Borku odwiedziły przedszkolaki wraz ze swoją wychowawczynią. Cel wizyty był konkretny,  ponieważ przyszły one złożyć mi życzenia z okazji dnia bibliotekarza, który obchodzony jest 8 maja.

Muszę zaznaczyć, że przedszkolaki co roku pamiętają o tym moim małym święcie. Wizyta była tym bardziej przyjemna, że w końcu po dwóch latach pandemicznych zakazów dzieci mogły wejść do biblioteki i wręczyć mi kartkę z życzeniami. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece więc jak to dzieci wszystkiego chciały dotknąć i wszystko pooglądać. Bardzo cieszy mnie fakt, że wszystkie zgodnie powiedziały, że na pewno chętnie tu wrócą.

Dzisiejsze odwiedziny były tylko z życzeniami, dlatego od razu umówiliśmy się na kolejną wizytę podczas, której przeprowadzę dla dzieci lekcję biblioteczną. Dzięki niej dowiedzą się więcej na temat samej placówki oraz tego jak ona funkcjonuje.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję przedszkolakom oraz Panią wychowawczynią ze pamięć i piękne życzenia.

Kinga Rybka