Tydzień Bibliotek obchodzony jest w dniach od 8 do 15 maja. Jest to ogólnopolska akcja organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Głównym jej celem jest promowanie czytelnictwa oraz okazja odwiedzenia swojej lokalnej biblioteki i wypożyczenia interesujących książek.

W Bibliotece Publicznej w Piątkowej rozpoczęliśmy obchody Tygodnia Bibliotek od lekcji bibliotecznej dla przedszkolaków. To właśnie dzięki spotkaniom z małymi czytelnikami, już od najmłodszych lat w dzieciach budzi się miłość do książek, która może przetrwać na długie dorosłe życie. Rozmowy o bibliotece i książkach wprowadziły dzieci w odważne opowiadanie o swoich ulubionych bajkach. Przedstawiłam słuchaczom zasady użytkowania książek. O tym, że dzieci będą dbać o książki świadczą własnoręcznie zrobione kolorowe zakładki, które będą wykorzystane podczas czytania wypożyczanych książek.

Tym razem przeczytałam przedszkolaczkom książeczkę pt. ”KRASNALEK GAPCIO”  napisaną przez Wierę Badalską. Śmieszne historyjki krasnala nie zawsze były udane, ale uważne słuchanie i bystre oczy słuchaczy pomogły rozwiązać problemy Gapcia. Na zakończenie opowiadania dzieci wskazały Gapciowi dróżkę do przedszkola. Wszyscy mamy nadzieję, że krasnalek w przedszkolu wiele się nauczy i zmądrzeje. Dziękuję Paniom i dzieciom za przybycie i myślę, że udane spotkanie.

Danuta Hamerla