Tradycyjnie maj, to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Błażowej co roku czynnie włącza się w tę akcję. Maj to dla bibliotek szczególny czas. Tradycyjnie na początku miesiąca obchodzony jest Tydzień Bibliotek, zainaugurowany Dniem Bibliotekarza, który obchodzimy ósmego maja. W tym czasie biblioteki starają się zaprezentować w jak najlepszy sposób. Organizują w tym celu wiele zajęć i spotkań, by promować czytelnictwo szczególnie u dzieci.

13 maja 2022 r. błażowską bibliotekę odwiedziła grupa "Żuczków" z błażowskiego przedszkola z Paniami Haliną i Sabiną oraz gościem specjalnym - Krasnalem Hałabałą. Dzieci poznały na czym polega praca w bibliotece, jakie książki znajdują się na półkach i regałach, co trzeba zrobić, aby zostać pełnoprawnym czytelnikiem, który oczywiście dba o książki. Przedszkolaki pięknie zaśpiewały i wyrecytowały wiersze o książce od razu zrobiło się wesoło. Sześciolatki zwiedziły oddział dla dzieci i wypożyczyły książki Marii Konopnickiej, które zabrały ze sobą do przedszkola.

Na pamiątkę od dzieci otrzymałam piękne kwiaty i autografy, które złożyli osobiście na kartce.

Bardzo serdecznie dziękuję za wizytę czekam na kolejne odwiedziny tym razem odwiedzi mnie grupa ,,Tygrysków”.  Serdecznie zapraszam wszystkich do odwiedzin naszych placówek.

Anna Heller
Więcej zdjęć w PDFie - kliknij tutaj.