Karta Małego Czytelnika pięknie zaprojektowana, a jeszcze piękniej wygląda zapełniona naklejkami. Za wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki dziecko otrzymuje naklejkę. Natomiast po zebraniu dziesięciu naklejek wręczany jest imienny dyplom „Małego Czytelnika”.

18 maja w Bibliotece Publicznej w Piątkowej pierwszą laureatką, która otrzymała taki dyplom została Milena Uryć z Oddziału Przedszkolnego Szkoły  Podstawowej.

Dzieci chętnie wypożyczają książki, mówią że bardzo lubią kiedy zasiadają z rodzicem do wspólnego czytania. Świadczą o tym rozdane dyplomy następnym uczestnikom projektu. Mam nadzieję, że kolejne dzieci również zakończą udział w projekcie, a swoją przygodę z książką i czytaniem dopełnią odebraniem dyplomu Małego Czytelnika.

Danuta Hamerla