29 maja 2022 r. na błażowskim Wilczaku odbył się I Piknik – Majówka. Impreza rozpoczęła się występem Miłosza Skierskiego – finalisty „Szansy na sukces, Eurowizja Junior 2021”. Następnie odbyła się Majówka a po niej uroczysta msza święta z udziałem Metropolity przemyskiego biskupa Adama Szala, który po mszy poświęcił obraz Madonny del Ghissalo – patronki rowerzystów. W programie był także występ zespołu ludowego „Młoda Harta”. W między czasie odbywały się konkursy i licytacje. Pieniądze były zbierane na remont zabytkowej kaplicy. Panie z KGW przygotowały pyszne potrawy regionalne. Byli także wystawcy sztuki ludowej oraz plac zabaw dla dzieci. Na zakończenie zagrał zespół „The FoxCats”, którego wokalista Mateusz Pleśniak wcielił się także w rolę prowadzącego imprezę. Nad bezpieczeństwem czuwali strażacy z okolicznych jednostek.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Błażowej także dołożyła swą cegiełkę do imprezy. Rozprowadzaliśmy albumy o Błażowej oraz Kurier Błażowski a zebrane za to środki przekażemy w całości na remont kaplicy na Wilczaku.

Słowa uznania dla organizatorów na czele z Magdaleną Pałką i Stanisławem Cagiem, partnerów, sponsorów oraz Wszystkich, którzy przyczynili się do powstania takiej imprezy. Mamy nadzieję, że już cyklicznej.

Obszerniejsza relacja w 187 numerze „Kuriera Błażowskiego”.

Więcej zdjęć w PDFie kliknij tutaj.

Anna Heller