7 czerwca uczniowie I klasy szkoły podstawowej w Nowym Borku zostali uroczyście pasowani na czytelnika.

Zanim jednak nastąpiła to chwila, pozwoliłam sobie wpierw pokrótce nakreślić im co to jest biblioteka, jak wygląda praca w niej oraz w jaki sposób należy korzystać z jej zasobów. Była to ich pierwsza typowa lekcja biblioteczna, ponieważ do tej pory ich zajęcia ograniczały się jedynie do spotkań z bajką.

Nowo przyjęci czytelnicy z zainteresowaniem słuchali pogadanki. Świetnie także poradzili sobie z pytaniem „W jaki sposób należy obchodzić się z książką z biblioteki?”, że aby ona mogła służyć im oraz innym czytelnikom należy o nią dbać.

Następnie uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie czytelnika oraz każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i skromny upominek.

Jeszcze raz gratuluję nowo przyjętym czytelnikom oraz dziękuję za piękny upominek i jak zawsze zachęcam do jak najczęstszego odwiedzania naszej filii zwłaszcza, że znajduje się ona w tym samym budynku co szkoła więc przez 10 miesięcy w roku można powiedzieć, że jest do niej po drodze.

Więcej zdjęć w PDFie - kliknij tutaj.

Kinga Rybka