10 czerwca 2022 r. w błażowskiej bibliotece miało miejsce uroczyste pasowanie na pełnoprawnego czytelnika. Do biblioteki przyszły pierwszaki ze szkoły podstawowej w Błażowej z Paniami Martą Piętą i Grażyną Kalitą. Dzieci zapoznały się z historią biblioteki z pracą bibliotekarzy, a także zasadami wypożyczenia i korzystania z księgozbioru. Następnie po uroczystym przyrzeczeniu wszyscy zostali pasowani ogromnym ołówkiem i odebrały dyplom czytelnika wraz z zakładką do książki i słodkościami.

Przyrzeczenie Czytelnika

„My, uczniowie pierwszej klasy

Tobie książko przyrzekamy,

Że szanować cię będziemy,

Krzywdy zrobić ci nie damy.

Obowiązków czytelnika

Będziemy przestrzegać pilnie

I z twych rad i twych mądrości

Korzystać od dziś usilnie!

Przyrzekamy! ”

Na zakończenie dzieci zwiedziły oddział dla dzieci i dorosłych w naszej bibliotece. Bardzo mnie cieszy, że pozyskaliśmy nowych czytelników, którzy wręczyli mi piękne bukiety kwiatów i obiecali, że będą odwiedzać bibliotekę i dbać o książki. Serdecznie zapraszam Wszystkie dzieci do korzystania z naszych placówek. Pamiętajcie, że „kto czyta książki – żyje podwójnie”.

Więcej zdjęć w PDFie - kliknij tutaj.

Anna Heller