W środę 28 września gościłam w bibliotece klasę drugą, która na lekcjach polskiego omawia właśnie lekturę pt. „Przygody Czarnego Noska”. Kim jest Czarny Nosek? To pluszowy miś zamieszkujący biurko w redakcji pewnego czasopisma dla dzieci, który jest też reporterem tejże redakcji. Treścią książki są przygody, przemyślenia i zwierzenia głównego bohatera. Trzeba tu dodać, że Czarny Nosek jest niemałym pechowcem i ma dar pakowania się w kłopoty. Ale od czego ma się przyjaciół? Dzięki nim wszystkie niebezpieczne przygody Czarnego Noska dobrze się kończą. W czasie spotkania w bibliotece wspólnie wykonaliśmy plakat opisujący Czarnego Noska i zastanawialiśmy się nad tym czy każdy może napisać pamiętnik, a także układaliśmy puzzle przedstawiające różne znane nam wszystkim misie. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały misia techniką origami. W spotkaniu z druga klasa uczestniczył też pan Zdzisław Chlebek – dyrektor szkoły w Futomie. Spotkanie z klasą drugą było pierwszym z planowanego cyklu pt. „Lekturki z klasą”. W ramach spotkań w bibliotece dzieci z klas I – III będą się spotykać żeby podzielić się wrażeniami z czytanych w klasie lektur. Dziękuję za miłą współpracę pani Agnieszce Socha – wychowawczyni klasy drugiej.

Monika Wielgos