5 października w jesienny słoneczny poranek wybrałam się z wiewiórką „Kitką” odwiedzić dzieci z błażowskiego przedszkola. Gościłam u trzech grup: Papużek, Jagódek i Pszczółek. Nie od dziś wiadomo, jak ważne jest czytanie dzieciom od najmłodszych lat. O tym wszystkim najmłodsi czytelnicy dowiadują się właśnie podczas takich spotkań z bibliotekarzami. Rozmawialiśmy o jesieni, o darach jakie nam przynosi, o zwierzętach, które zapadają w zimowy sen i o ptaszkach, o które musimy dbać podczas srogiej  zimy. Niedawno obchodziliśmy ,,Dzień głośnego czytania” z okazji tego dnia przedstawiłam w postaci małego teatrzyku opowiadanie o rudej wiewiórce „Kitce”, która nie chciała podzielić się z przyjaciółmi zimowymi zapasami, była chciwa, samolubna i niemiła dla innych. Po przedstawieniu rozmawialiśmy o złym zachowaniu wiewiórki, o tym, że trzeba się dzielić, pomagać słabszym, kochać i wybaczać sobie nawzajem.

Bardzo serdecznie dziękuję za miło spędzony czas w przedszkolu, za aktywny udział dzieci w zajęciach, dziękuję za naukę piosenki, oraz za miły prezent. Zachęcam wszystkich do korzystania z zasobów naszych bibliotek.

Anna Heller