Jesienne spotkanie przedszkolaków z „Rzepką” Juliana Tuwima odbyło się w Bibliotece Publicznej w Piątkowej w dniu 25 października 2022 r. Dzieci nie tylko wysłuchały wiersza pt. „Rzepka”, ale także przedstawiły jego inscenizację w formie mini teatrzyku. Dzieciom bardzo spodobał się opisany w wierszu sposób wyrywania jesiennego warzywa i dlatego chętnie odegrały role zachowując kolejność osób i zwierząt wyciągających rzepkę.

Na koniec spotkania z dużym zaangażowaniem wykonały wyklejankę jesiennego drzewa. Dzięki takim spotkaniom, mali czytelnicy poznają bibliotekę, jako miejsce, w którym można nie tylko czytać i wypożyczać książki, ale również dobrze się bawić. Lekcja biblioteczna upłynęła w miłej i twórczej atmosferze, za co bardzo wszystkim dziękuję.

Danuta Hamerla