4 listopada gościłam w bibliotece starsze przedszkolaki. Okazji do tych odwiedzin było kilka – po pierwsze co roku 5 listopada obchodzimy Światowy Dzień postaci z Bajek, po drugie przedszkolaki w trakcie swoich zajęć w przedszkolu rozmawiały o książkach, ulubionych bajkach i bajkowych postaciach. Po trzecie nasze najmłodsze dzieci biorą udział w kolejnej edycji  projektu „Mała książka – wielki człowiek. Wszystkie dzieci były przebrane za swoje ulubione bajkowe postacie. Nasze spotkanie rozpoczęło się od tajemniczego listu zostawionego w bibliotece. Dzieci musiały odpowiedzieć na klika zagadek i rozwiązać pewne zadanie aby uwolnić bajkowe postacie zamknięte w domu bajek przez złego czarnoksiężnika. To zadanie to była „bułka z masłem” – bo futomskie przedszkolaki świetnie znają litery i szybko czytają. Rozmawialiśmy  o naszych ulubionych bohaterach z bajek  - każdy przedstawiał postać za która się przebrał a na końcu sami ułożyliśmy zabawną bajkową opowieść o trzech braciach i bardzo złym ale głupim wilku.

Więcej zdjęć w PDFie - kliknij tutaj.

Monika Wielgos