9 listopada bibliotekę odwiedziła szósta klasa. Powodem wizyty były nietypowe zajęcia jakie przygotowałyśmy dla nich z p. Ewelina Szumską. Biblioteka zamieniła się  tajemniczy escaperoom z ukrytymi pomiędzy regałami kopertami z zagadkami i zadaniami, a przewodnikiem w świecie szyfrów i dziwnych kodów był sam Józef Piłsudski. Jak już wspominałam szóstoklasiści musieli odnaleźć  koperty w których ukryte były szyfry, zagadki i zadania  - choćby takie jak ułożenie w odpowiedniej kolejności zwrotek hymnu Polski, albo odszyfrowanie nazw najważniejszych polskich rzek. Niektóre zadanie, zwłaszcza szyfry wymagały dłuższego zastanowienia i namysłu. Na zakończenie uczestnicy sami musieli znaleźć skarb w którym ukryte były słodycze. To była ciekawa lekcja polskiej historii.

Monika Wielgos