,,Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”

Trudno wyobrazić  sobie świat bez pluszowego misia, towarzyszy nam od wielu, wielu lat. Chyba nie ma domu, w którym nie siedziałby  na półce czy na fotelu. Może być najlepszym powiernikiem, przytulanką i przyjacielem, podobnie jak książka nigdy cię nie zawiedzie nie wyśmieje i nie zdradzi.

24 listopada odwiedziłam grupę „Tygrysków” z oddziału przedszkolnego przy Zespole Szkół w Błażowej. Dzień pluszowego misia obchodzony jest 25 listopada. Z tej okazji zabrałam ze sobą kolorowe opaski z misiami, kilka niespodzianek książkowych oraz ogromnego Misia pluszaka, który na co dzień przesiaduje w oddziale dla dzieci w błażowskiej bibliotece. Przedszkolaki z łatwością zgadywały z jakiej bajki jest pokazywany przeze mnie niedźwiadek. Rozmawialiśmy o zapomnianych już trochę misiach z dawnych dobranocek, o Misiu Uszatku z klapniętym uszkiem i Misiu Coralgolu, który marzył, by zostać śpiewakiem.  Nauczyłam ich piosenki o niedźwiadku a puzzle z misiami okazały się nie lada wyzwaniem dla najmłodszych. Misie lubią miodek i kradną go pszczółkom, więc były też słodziutkie pierniczki z marmoladką. Otrzymałam piękne podziękowanie za przybycie, które już zdobi oddział dziecięcy w bibliotece. Dziękuję za zaproszenie i zapraszam do naszych bibliotek.

Anna Heller