Dzień Pluszowego Misia to okazja, by spotkać się z najmłodszymi czytelnikami w bibliotece. W związku z tym, 29 listopada 2022 r., w Bibliotece Publicznej w Piątkowej obchodzony był ten dzień pod hasłem: MISIE, MIŚKI I NIEDŹWIADKI. Dzieci przyniosły swoje ulubione pluszowe misie, które towarzyszą im podczas zabawy i przytulania w beztroskim dziecięcym życiu. Mój miś - jak do mnie trafił? Przedszkolaki pięknie opowiadały jak zapamiętały pierwsze spotkanie ze swoim pluszowym przyjacielem.

W czasie zajęć nie mogło zabraknąć misiowych zabaw, zagadek i piosenek. Przeczytałam im  piękną opowieść o uczuciach i emocjach związaną z zagubionym misiem pt. ”Gdzie jesteś, misiu?”. Dzieci chętnie obejrzały również biblioteczną wystawkę słynnych misiów. O tym jak ważny dla dzieci jest miś świadczą pamiątkowe zdjęcia.

Danuta Hamerla