16 lutego 2023 r. odwiedziłam Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Błażowej. Z okazji „Dnia Kota” zabrałam ze sobą kilka książek właśnie o kotach i przygotowałam dzieciom kilka zabaw. Najpierw rozmawialiśmy o walentynkach. Następnie dzieci pochwaliły się swoją kolekcją książek „Kicia-Kocia”. Przeczytaliśmy o Kici-Koci, która odwiedziła bibliotekę. Potem była zgadywanka – jak się nazywa ten kot i z jakiej bajki pochodzi. Następnie opowiedziałam legendę o kocie, który uratował miasto Toruń przed atakiem Szwedów. Przedstawiłam im także jak koty w Egipcie były czczone i wielbione. W między czasie dzieci zatańczyły dla mnie krakowiaka.

Były tańce, zabawy oraz oczywiście pączki. Dziękuję serdecznie za wspaniałą zabawę i zapraszam wszystkie dzieci do błażowskiej biblioteki.

Anna Heller