„Opowiadania” G. Kasdepki- biblioteka w Nowym Borku zachęca do czytania najmłodszych

15 marca biblioteka w Nowym Borku znów zawitała do przedszkola aby zachęcić najmłodszych do częstszego wypożyczania i czytania książek. Tym razem postanowiłam przeczytać dzieciom opowiadania polskiego autora G. Kasdepki. Kasdepka jest jednym z najpoczytniejszych i najbardziej cenionych współczesnych polskich autorów książek dziecięcych i młodzieżowych. Jego serie o przygodach detektywa Pozytywki oraz bliźniaków Kuby i Buby skradły wiele czytelniczych serc. Były wieloletni redaktor naczelny popularnego magazynu dla dzieci „Świerszczyk” oraz laureat licznych nagród literackich i dziennikarskich.

W dniu dzisiejszym dzieci wysłuchały trzech krótkich opowiadań. Pierwsze „Żółwik Franio”, które w zabawny sposób przedstawia jak mały żółwik postanawia porzucić swoją niewygodną skorupę na rzecz kolorowych spodni, których z założenia miały mu zazdrościć wszystkie leśne zwierzęta. Drugie to „ Konik Jacuś”, historia źrebaka, który nie mógł się zdecydować kim zostanie jak dorośnie. I trzecia „ Kaczorek Henio”, przygody małego kaczątka, który najpierw tęsknił za byciem jajkiem, a potem wbrew swojej naturze postanowił nie uczyć się pływać i zamieszkać w leśniczówce.

Dzieci z zainteresowaniem i uśmiechem na twarzy wysłuchały opowiadań i obiecały, że na pewno w najbliższym czasie odwiedzą wraz z rodzicami bibliotekę aby poznać kolejnych zabawnych i ciekawych bohaterów kryjących się pośród książek w bibliotece.

Kinga Rybka