24 lutego 2023 r. w przedszkolu w Piątkowej obchodzony był Dzień Dinozaura. W ramach naszej współpracy, była to okazja do włączenia się biblioteki w plan obchodów tego dnia. Zaczynając od słów: dawno, dawno temu na ziemi żyły tysiące różnych dinozaurów, przedstawiłam krótką historię i różne obrazki z ciekawostkami o życiu tych prehistorycznych gadów. Dzieci chętnie i uważnie wsłuchiwały się w opowiadanie, a następnie poprawnie udzielały odpowiedzi na zadawane pytania. Z zainteresowaniem przeglądały książki tematyczne, a następnie każde z nich przedstawiło mi swojego dinozaura znajdującego się na przedszkolnej wystawce. Dużą radość sprawiła im zabawa w paleontologów zakończona zbudowaniem szkieletu dinozaura. Zabaw było dużo więcej, a dzień był ciekawy i wesoły.

Danuta Hamerla