Wielkanoc jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijańskim,. które upamiętnia śmierć krzyżową i zmartwywstanie  Jezusa Chrystusa. Wielkanoc jest świętem ruchomym i może wypadać pomiędzy 22 marca a 25 kwietnia a wtedy już w tym okresie przyroda budzi się do życia. Podczas kolejnego spotkania z uczniami klasy trzeciej w sali szkolnej 30 marca rozmawiałam  o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych w różnych regionach Polski.  Potem uczniowie przeczytali kilka wierszy poetów polskich wybranych przez bibliotekarkę , które opisują piękno  i niesamowity  urok tych świąt. Następnie  dwójkami  uczniowie wykonali prace plastyczne pod kierunkiem  nauczycielki a zarazem wychowawczyni  pani Iwony Pociask.  Przedstawiają one koszyki wielkanocne ze święconką i licznymi symbolami takim jak jajko, kolorowe pisanki. Baranek wielkanocny oraz inne które zostały przyniesione  potem do biblioteki. Na zakończenie złożyliśmy sobie życzenia , bibliotekarka dostała od uczniów piękny  stroik wielkanocny a ich obdarowała kolorowymi jajkami.

Anna Kowal