„Biblioteka to przybytek na ścieżaj otwarty,

Zapraszający każdego w progi.

Wejdź, gościu i stań się jej przyjacielem”

Biblioteka to ciekawe miejsce, które warto poznawać, bo to kraina interesujących opowieści oraz wielu książek. Przekonała się o tym grupa Biedronki z Przedszkola Publicznego w Kąkolówce, która  19 kwietnia 2023 roku odwiedziła bibliotekę. Przeprowadziłam z dziećmi lekcję biblioteczną. Wyjaśniłam im jaka jest różnica między księgarnią a biblioteką. Dzieci dowiedziały się co jest potrzebne, żeby zapisać się do biblioteki. Pokazałam im kartę czytelnika oraz zobowiązanie. Przedszkolaki przeglądały różne książki. Zostały zapoznane z podziałem książek. Pozyskały informację na temat wypożyczania zbiorów bibliotecznych. Przedszkolaki wyszły z biblioteki z uśmiechem na twarzy. Stwierdziły, że to dobre miejsce na zaprzyjaźnienie się z książką. Obiecały, że będą często do niej przychodzić!

Magdalena Fornal