26 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie z przedszkolakami z Nowego Borku. Tym razem dzieci usłyszały jedną z najbardziej znanych bajek „ O rybaku i złotej rybce”. Co do autora tej znanej opowieści można się bardzo pomylić, ponieważ słysząc ten tytuł natychmiast historia o staruszku i niezwykłej morskiej istocie kojarzy nam się z polskim autorem Julianem Tuwimem jednak Tuwim jedynie przełożył bajkę z języka rosyjskiego na język polski. Prawdziwym autorem tej niezwykłej historii jest Aleksander Puszkin. Jednak morał wynikający z tej bajki skłonił mnie do przedstawienia jej na naszym cotygodniowym spotkaniu z przedszkolakami z Nowego Borku. Gdyż bajka choć krótka bardzo dużo nas może nauczyć. Baśń ,,O rybaku i rybce” uczy nas, że każdy powinien cieszyć się z tego co posiada i nie wykorzystywać innych do realizacji swoich celów i pragnień. Swoje marzenia powinniśmy spełniać poprzez własną, ciężką pracę. Bajka uczy, że nie należy żądać zbyt wiele, ponieważ można wszystko stracić – uczy umiaru. Na zakończenie zaprosiłam dzieci jak zawsze do odwiedzenia biblioteki i wypożyczania książek. Mogę zapewnić, że nasza biblioteka posiada wiele ciekawych opowieści zakończonych pouczającymi morałami.

Kinga Rybka