Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych to z pewnością ważna uroczystość. W bibliotece miała miejsce 15 maja 2023 r. Jej głównym celem było zachęcenie najmłodszych dzieci do aktywnego korzystania z zasobów biblioteki, wypożyczania książek, a także kształtowania umiejętności czytania. Pierwszoklasiści wysłuchali wiersza, następnie rozmawialiśmy o tym, jak powinniśmy dbać o książki. Dzieci zostały zapoznane z zasadami, których należy przestrzegać wypożyczając książki. Uczniowie rozwiązywali zagadki, dowiedzieli się wielu ciekawostek o książkach. Pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie. Przyrzekli, że będą szanować książki oraz rzetelnie wypełniać obowiązki czytelnika. Nastąpił moment pasowania- dzieci zostały włączone do grona czytelników biblioteki w Białce. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Życzę pierwszoklasistom niezapomnianych przygód w świecie książek.

Magdalena Fornal