W czwartek, 18 maja wybrałam się z wizytą do grupy Pszczółek z Przedszkola Publicznego w Błażowej. Na początku spotkania przeczytałam dzieciom książkę Zofii Staneckiej pt.: Basia i biblioteka. Główna bohaterka razem ze swoją grupą przedszkolną wyruszają do biblioteki aby spotkać się z pisarką i ilustratorką książek. Najciekawsze jest to, że w książce padają różne pytania, na które dzieci z grupy pszczółek odpowiadały tak samo jak książkowi bohaterowie, np. „Gdzie pracuje pisarz?” – „W pisarni”. Rozmawialiśmy o wyobraźni, którą musi posiadać każdy pisarz i ilustrator. A następnie każdy przedszkolak musiał uruchomić swoją wyobraźnię a następnie wymyśleć i narysować bohatera do swojej książki. Dla niektórych to zadanie okazało się naprawdę trudne ale nawet biała kartka może coś przedstawiać np. mgłę, za którą mogą się kryć naprawdę niesamowite rzeczy… . Na podsumowaniu naszego spokania każdy mały pisarz mógł pokazać swoją ilustrację i opowiedzieć o wymyślonej przez siebie historii.

Bardzo dziękuję Pszczółkom za spotkanie i piękne życzenia.

Joanna Bałutowska - Bialic