W czwartek, 18 maja odwiedziłam dzieci z grupy Jagódki. Na początku zabawiliśmy się w detektywów a następnie przeczytałam przedszkolakom książkę M. Grucy z serii Przygody Fenka pt. Biblioteka.

Nasze spotkanie poświęcone zostało pracy bibliotekarza i książce. Przedszkolaki bardzo dużo wiedziały o naszej pracy i o tym jak należy zachować się w bibliotece. Nasza biblioteka bowiem to nie tylko miejsce, do którego przychodzimy po książki ale również miejsce, w którym można zagrać w gry planszowe, przyjść na warsztaty plastyczne, spędzić ciekawie czas na feriach lub w czasie wakacji.

Następnie przeszliśmy od teorii do praktyki. Role się odwróciły i dzieci zamieniły się w bibliotekarzy. Ich zadanie polegało na przygotowaniu książek do tego aby można je było wypożyczyć. Dzieci z wielkim zaangażowaniem oprawiały, uzupełniały karty książek i przybijały pieczątki.

Na zakończenie wręczyłam przedszkolakom zakładki do książek, a w zamian otrzymałam piękną laurkę.

Joanna Bałutowska - Bialic