2 czerwca bibliotekę w Futomie odwiedziły dzieci z klasy pierwszej. Nie  była to zwykła wizyta, bo pierwszaki postanowiły sprawdzić się w teście na czytelnika. Przed nimi było wiele zagadek związanych z ukochanymi przez wszystkie dzieci bajkami i lekturami szkolnymi. Na początku trzeba było ułożyć puzzle i odgadnąć postacie , które przedstawiały – poszło naprawdę świetnie. Następne  zadanie było nieco trudniejsze – dzieci musiały odgadnąć zagadki dotyczące postaci z bajek i lektur szkolnych, a potem poprawić tytuły książek, które pozamieniał złośliwy biblioteczny chochlik. I w tym zadaniu pierwszaki okazały się  być bezkonkurencyjne. Ostatnie zadanie polegało na odgadnięciu tytułu bajki po wylosowaniu z koszyka przedmiotu, który może się z nią kojarzyć. Z tymi wszystkimi trudnymi zadaniami pierwszaki doskonale sobie poradziły tak więc test na czytelnika został zdany.  Mogły zostać pasowane na pełnoprawnych czytelników Biblioteki Publicznej w Futomie. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały certyfikaty czytelnika i książeczki do samodzielnego czytania.

Monika Wielgos