12 czerwca 2023 r. miało miejsce wydarzenie szczególne zarówno dla nas bibliotekarzy jak i dla najmłodszych uczniów, a mianowicie pasowanie na czytelnika błażowskiej biblioteki dzieci z klasy Ia z Publicznej Szkoły Podstawowej w Błażowej.

Uczniowie wraz ze swoją wychowawczynią obejrzały prezentację, z której mogły dowiedzieć się czegoś więcej o naszej bibliotece, o tym, czym oprócz wypożyczania książek zajmujemy się na codzień oraz zobaczyć jakie książki znajdują się na półkach w oddziale dla dzieci.

Zanim jednak stali się pełnoprawnymi czytelnikami musieli wykazać się znajomością  bajek i wierszy, z czym poradzili sobie na szóstkę. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książk,i a pani dyrektor ogromnym ołówkiem pasowała każdego z nich na czytelnika. O tym dniu będą przypominały dzieciom pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek.

Na zakończenie naszego spotkania nie mogło zabraknąć oczywiście wypożyczenia książek.

Bardzo serdecznie dziękuję uczniom i ich wychowawczyni Alicji Kurasz za spotkanie a nowych czytelników zapraszam do naszej biblioteki.

Joanna Bałutowska - Bialic