„My uczniowie pierwszej klasy Tobie Książko przyrzekamy, że szanować Cię będziemy, krzywdy zrobić Ci nie damy…”. Słowami tego przyrzeczenia 13 czerwca 2023 r. uczniowie klasy Ib z Publicznej Szkoły Podstawowej w Błażowej zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników naszej biblioteki.

Głównym celem naszej uroczystości było zachęcenie dzieci do czytania i rozwijania umiejętności czytelniczych. W czasie naszego spotkania rozmawialiśmy o tym kto jest najważniejszy w bibliotece. Odpowiedzi było mnóstwo książki, pani bibliotekarka, cała biblioteka, ale odpowiedź jest tylko jedna – czytelnik. Po co komuś najpiękniejsza biblioteka, pełna najciekawszych książek jeśli nie miałby kto po nie sięgać. Bibliotekarz bez czytelnika też nie ma racji bytu. Opowiedziałam dzieciom jakie książki znajdą w naszej bibliotece, rozmawialiśmy o pracy bibliotekarza. Pierwszaki mogły również zobaczyć na zdjęciach jak zmieniał się budynek biblioteki w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Nie zabrakło również testu z wiedzy o książkach, który uczniowie zaliczyli celująco.

Bardzo dziękuję dzieciom i ich paniom za dzisiejsze spotkanie a naszym młodym czytelnikom życzę wielu niezwykłych spotkań w świecie książek.

Joanna Bałutowska - Bialic