Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń” – Phil Bosmans

26 czerwca 2023 r. wspólne z druhami i druhnami z OSP Lecka przenosiliśmy filię biblioteki z Białki do Lecki. Zaangażowanie ze strony strażaków było ogromne. Druhowie nieodpłatnie przyjechali własnymi samochodami transportowymi (Usługi Transportowe Ustrzycki) i busami a byli to: druhny Alicja Ustrzycka, Agnieszka Gąska, Sabina Ślęczka, Wioletta Rzeźnik, oraz druhowie Sebastian Rzeźnik, Roman Rzeźnik, Dawid Ustrzycki, Rafał Jakubczyk, Michał Bator, Marcin Czarnik, Karol Misiewicz, Adam Gruba i Przemek Bęben. Do pomocy przyszli także  młodzi strażacy: Kuba Hałoń, Kuba Jakubczyk, Fabian Ślęczka i Kacper Gąska. Regałów i książek było bardzo dużo a nie są to lekkie rzeczy. W imieniu swoim jak i kierownika filii Magdaleny Fornal bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc w przeprowadzce. Wszystko poszło szybko i sprawnie – jesteście wielcy!

Dziękuję także dyrektor szkoły Agnieszce Kruczek za zaangażowanie.  Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna. Dzieci nie mogą doczekać się otwarcia biblioteki.

Nowa lokalizacja, nowe wyzwania… Myślę, że miejscowość na tym zyska, bo biblioteka, to skarbnica wiedzy zawartej w książkach, które można wypożyczać i czytać, a wszystko to bezpłatnie! O oficjalnym otwarciu poinformujemy państwa niebawem.

Anna Heller