Spotkania z najmłodszymi czytelnikami mają na celu podkreślenie roli czytelnictwa i zainteresowania książką już od najmłodszych lat życia. W bibliotece w Piątkowej, pierwsze majowe spotkanie z przedszkolakami odbyło się w Tygodniu Bibliotek.  12 maja 2023 r. dzieci odwiedziły bibliotekę z pięknymi malowankami dla bibliotekarki z okazji Dnia Bibliotekarza. Bardzo dziękuję za pamięć i otrzymane życzenia z tej okazji.  Na prośbę wychowawczyni, Pani Ani rozpoczęliśmy czytanie ze zrozumieniem wybranych książek. Jako pierwszą wybraliśmy legendę „O smoku wawelskim”. Natomiast 15 maja czytaliśmy baśń o szczęśliwym zakończeniu pt. Kopciuszek. Dzieci nie tylko słuchały treści, ale z zainteresowaniem oglądały ilustracje w różnych wydaniach tej książki, które są dostępne w naszej bibliotece. Podczas trzeciego spotkania, 26 maja, wybór padł na bajkę „Mamo kocham Cię”. Jest to bajka o małym króliczku i jego mamie, którzy wspólnie spędzają swój czas. Jest to najlepsza książka do wspólnego czytania w takim dniu jak Dzień Matki. 31maja, na czwartym spotkaniu, czytałam dzieciom różne wiersze z okazji Dnia Dziecka. Paniom, które przyprowadzały swoich wychowanków do biblioteki bardzo serdecznie dziękuję za mile spędzony czas na majowych spotkaniach. Dzieciom życzę uśmiechu i radości, szczęśliwego i beztroskiego dzieciństwa oraz udanych atrakcji zorganizowanych przez szkołę z okazji jutrzejszego Dnia Dziecka.

Danuta Hamerla