5 czerwca 2023 r. w Bibliotece Publicznej w Piątkowej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I Szkoły Podstawowej. Na wstępie przedstawiłam dzieciom zasady wypożyczania książek oraz regulamin korzystania z biblioteki. Wytłumaczyłam im dlaczego warto czytać książki, jak należy je szanować i z nich korzystać. Zanim nastąpiło pasowanie, uczniowie otrzymali zadanie: musieli wykazać się znajomością bajek i postaci bajkowych. Następnie po odczytaniu próśb książki i wierszy o książkach nowi czytelnicy głośno wypowiedzieli słowa: PRZYRZEKAM SZANOWAĆ CIĘ I KORZYSTAĆ Z TWOICH RAD I MĄDROŚCI. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i zaproszenie do częstego wypożyczania książek. Na zakończenia uroczystości wykonaliśmy wspólne zdjęcie, a każde dziecko pierwszy raz samodzielnie wypożyczyło wybraną książkę.

Danuta Hamerla