2 kwietnia minęła 10.  rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Ta smutna wiadomość o odejściu papieża do domu Ojca zasmuciła cały świat. Ci, którzy pamiętają tamte wydarzenia, mogą powspominać ,ale też opowiedzieć najmłodszym dzieciom o naszym świętym Janie Pawle II.

13 kwietnia bibliotekarka zaprosiła uczniów klasy 5 i 6 z wychowawczynią panią Teresą Gołdą do filii biblioteki publicznej w Futomie na krótki rekonesans związany z osobą naszego papieża. Uczniowie mogli obejrzeć gazetkę i wystawkę związaną tematycznie z Janem Pawłem II. Oprócz książek na wystawce znalazły się gazety z tamtego czasu, które przedstawiały wydarzenia z Watykanu na bieżąco.Były również zgadywanki testowe o świętym, jak również rozmawialiśmy o pociągu papieskim. Jest to pociąg wyposażony w urządzenia multimedialne umożliwiające emisję materiałów filmowych (również w wersji obcojęzycznej) związanych z Ojcem Świętym. Pociąg papieski służy pielgrzymom odwiedzającym miejsca związane z osobą Jana Pawła II i Jego nauką. Trasa pociągu prowadzi z Krakowa do Wadowic. Na koniec wysłuchaliśmy ,,Barki”,  ukochanej pieśni papieża. Myślę, że w Roku Jana Pawła II trzeba nam często wracać, niestety już do historycznych wydarzeń i przywoływać nauki papieża, które wcale nie straciły na aktualności.